Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Úhoř říční

Žije v tekoucích i stojatých vodách. Jeho výskyt u nás závisí na umělém vysazování monté. Hospodářsky i sportovně velmi cenný druh, úspěšný je i jeho komerční chov. Průměrná váha lovených ryb mezi 0,4–0,7 kg. Po dosažení dospělosti táhne do Sargasového moře na výtěr.

Maso úhoře je považováno za velmi lahodné s malým množstvím kostí, avšak s vyšším obsahem tuku.

Recepty Úhoř říční

Odkazy na recepty - úhoř

Mezi rybí lahůdku patří bezpochyby uzený úhoř, kterého si můžete připravit podle receptu na rybářských stránkách MRK.cz, kde nechybí ani další recepty k přípravě této lahodné ryby.
Recepty – úhoř na MRK.cz

Inspirací k přípravě rybích specialit z úhoře Vám mohou být on-line recepty na stránkách Vaření.cz. Chutné úhoří maso můžete ochutnat v podobě úhoře na kmíně či na italský způsob. Nechybí zde ani recept na oblíbenou úpravu úhoře – úhoř v rosolu.
Úhoř – recepty na Vareni.cz

Ochutnejte pečeného úhoře, úhoře na česneku či v pivním těstíčku podle receptů na stránkách Klatovského rybářství a.s.
Recepty na přípravu úhoře – Klatovské rybářství a.s.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

  1. Ve škole pravě probirame ryby tato stranka je jako stvořena pro naše referaty jsem moc rada že mužu tuto stranku navštívit :d

    Kristýnka · 21.10.10 · #

  2. Chytit úhoře se mi už párkrát podařilo a jeho maso je opravdu báječné. Doporučuji všem stávajícím i začínajícím rybářům :-)

    ČeskýRybář · 18.09.14 · #

 

Odkazy k článku Úhoř říční

Úhoř říční – Wikipedie

Jeho typickým znakem je protáhlé, válcovité tělo připomínající spíše hada než rybu. Na rozdíl od většiny ostatních sladkovodních ryb nemá břišní ploutve a hřbetní, ocasní a řitní ploutev splývají v jeden celistvý lem.

Úhoř říční - FISH Market a.s.

Úhoř je společností FISH Market a.s. nakupován za účelem zpestření sortimentu rybích produktů.

Úhoř – ingredience a postup - Recepty.cz - On-line kuchařka

Recepty na úhoře - všechny potřebné suroviny, postup přípravy, více variant receptů, ze kterých můžete snadno vybrat ten pravý.

Úhoř na másle - | Prostřeno.cz

Recept na pečeného úhoře na másle.

Úhoř říční | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a inspirace

Pro úhoře je typickým znakem protáhlé, až hadovité tělo. Celá čeleď má jeden rod s několika druhy, obývajícími vody Atlanského, Indického a Tichého oceánu.

Úhoř recepty - Recepty.eu

Vyberte si recept na úhoř a připravte si chutný a výjimečný úhoř pokrm, lahůdku nebo nápoj. Pro váš skvělý chuťový zážitek jsme zde vybrali pouze ty nejlepší úhoř!

Úhoř říční | ZOO Chleby

Úhoří jed se rozkládá při teplotě 60°C, proto se úhoři bez problému používají v kuchyni (tepelnou úpravou se jed odbourává), nebezpečné však může být zasažení oka nebo otevřené rány úhoří krví. — rekordně nejvyšší doložený věk úhoře byl 85...

Úhoři na feeder | NaFeeder.cz

Úhoř je tajemná ryba plná zajímavostí. Lov úhořů mě moc baví a kdykoliv je vhodná doba k jejich lovu, rád se jim věnuji. Kromě klasické položené nebo plavané se dají úhoři úspěšně chytat i na feeder.

Úhoř (20) | Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Úhoř dušený s bylinkami 1 kg úhoře, 50 g másla, 2 dcl bílého vína, 2 dcl citrónové šťávy, pepř, 30 g soli, 2 žloutky, trocha čerstvých bylinek (máta, kerblík, petrželová nať, šťovík, libeček) Úhoře nakrájíme na menší porce, osolíme...

Úhoř stock videa, royalty free Úhoř filmový záběr...

Stáhnout Úhoř stock videa z nejlepší agentury filmových záběrů s miliony prémiových vysoce kvalitních royalty-free videí, filmových záběrů a klipů za rozumné ceny.

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON