Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Úhoř říční

Žije v tekoucích i stojatých vodách. Jeho výskyt u nás závisí na umělém vysazování monté. Hospodářsky i sportovně velmi cenný druh, úspěšný je i jeho komerční chov. Průměrná váha lovených ryb mezi 0,4–0,7 kg. Po dosažení dospělosti táhne do Sargasového moře na výtěr.

Maso úhoře je považováno za velmi lahodné s malým množstvím kostí, avšak s vyšším obsahem tuku.

Recepty Úhoř říční

Odkazy na recepty - úhoř

Inspirací k přípravě rybích specialit z úhoře Vám mohou být on-line recepty na stránkách Vaření.cz. Chutné úhoří maso můžete ochutnat v podobě úhoře na kmíně či na italský způsob. Nechybí zde ani recept na oblíbenou úpravu úhoře – úhoř v rosolu.
Úhoř – recepty na Vareni.cz

Mezi rybí lahůdku patří bezpochyby uzený úhoř, kterého si můžete připravit podle receptu na rybářských stránkách MRK.cz, kde nechybí ani další recepty k přípravě této lahodné ryby.
Recepty – úhoř na MRK.cz

Ochutnejte pečeného úhoře, úhoře na česneku či v pivním těstíčku podle receptů na stránkách Klatovského rybářství a.s.
Recepty na přípravu úhoře – Klatovské rybářství a.s.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

  1. Ve škole pravě probirame ryby tato stranka je jako stvořena pro naše referaty jsem moc rada že mužu tuto stranku navštívit :d

    Kristýnka · 21.10.10 · #

  2. Chytit úhoře se mi už párkrát podařilo a jeho maso je opravdu báječné. Doporučuji všem stávajícím i začínajícím rybářům :-)

    ČeskýRybář · 18.09.14 · #

 

Odkazy k článku Úhoř říční

Úhoř říční – Wikipedie

Úhoř říční (Anguilla anguilla) je druh paprskoploutvých ryb z čeledi úhořovití (Anguillidae). Jeho typickým znakem je protáhlé, válcovité tělo připomínající spíše hada než rybu. Na rozdíl od většiny ostatních sladkovodních ryb nemá břišní ...

Úhoř říční - Zoufalí Rybáři.cz

Úhoř vítá, když část těchto úseků je bahnitá. Úhoř říční se vyskytuje v hojném počtu v odstavených ramenech a tůních, štěrkopískovištích a stal se významnou rybou v mimopstruhových údolních nádržích.

Úhoř v receptech | iGurmet.cz

Recepty, rady a návody při vaření, suroviny podle sezóny, video recepty a ještě mnohem více na igurmet.cz

Úhoři na feeder | NaFeeder.cz

Úhoř je tajemná ryba plná zajímavostí. Lov úhořů mě moc baví a kdykoliv je vhodná doba k jejich lovu, rád se jim věnuji. Kromě klasické položené nebo plavané se dají úhoři úspěšně chytat i na feeder.

Úhoř říční | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a ...

Pro úhoře je typickým znakem protáhlé, až hadovité tělo. Celá čeleď má jeden rod s několika druhy, obývajícími vody Atlanského, Indického a Tichého oceánu. Žije v tekoucích i stojatých vodách.

Úhoř recepty - Milujivaření.cz

Ryby jsou zdrojem vitamínů, minerálů a dalších, pro organismus člověka důležitých látek, v naší stravě by se měly objevovat co nejčastěji. Velmi…

Jak na úhoře:: Nachytáno.cz

Stále dokola se točí otázka – co se stane s úhoři, kteří byli chyceni? Někdo říká, že budou hledat bezpečnější útočiště, někteří tvrdí, že leknou. Tyto úvahy vznikají na základě toho, že se velcí úhoři poučí z ulovení a příště se chovají ...

Úhoř říční |

Úhoř říční patří do čeledi úhořovití. Díky jeho protáhlému a válcovitému tělu připomíná spíše hada než-li rybu. Rozdíl od sladkovodních ryb je v tom, že nemá břišní ploutve a že jeho ocasní, hřbetní a řitní ploutev splývají v jeden celistvý ...

Úspěšný lov úhořů: Kde chytat „vodní hady“? A jakou ...

Úhoři jsou opravdu velmi mazaní, a navíc kloužou. Na tohle si prostě dávejte bacha, v ruce ho neudržíte! Je potřeba mít hadru vždy po ruce. Úhoř většinou na břehu předvádí pořádný „cirkus“. Jak ho zklidnit?

Úhoř mořský | Makro.cz

Čerstvý úhoř v Makro 7 dní v týdnu - detailní informace, dostupnost, recepty, návod na přípravu a jak rybu filetovat, tipy ze sortimentu, aktuální cena, akce na mořské ryby.

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON