Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Siven americký

Nepůvodní druh, poprvé dovezen v r. 1883. Žije v některých potocích a řekách pstruhového pásma, přizpůsobil se podmínkám i v některých ÚN, chován též průmyslově. Hospodářsky i sportovně cenný druh. Největší uváděná velikost 6,6 kg, 86 cm – tento rekordní úlovek je z roku 1947 a pochází z jezera Nippigon (USA). Průměrná váha lovených ryb je mezi 0,2 a 0,3kg.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

 

Odkazy k článku Siven americký

Siven americký – Wikipedie

Siven americký ( Salvelinus fontinalis) je dravá sladkovodní ryba z čeledi lososovitých.

Siven americký | Makro.cz

Čerstvý siven v Makro 7 dní v týdnu - detailní informace, dostupnost, recepty, návod na přípravu a jak rybu filetovat, tipy ze sortimentu, aktuální cena, akce na sladkovodní ryby.

Siven americký | Kupi.cz

Siven americký za akční ceny. Nakupte Siven americký v akci , prohlédněte si hodnocení a recenze Siven americký. Další slevy ryb a mořských plodů na Kupi.cz.

Siven americký - Pstruhová farma Polanka

V tekoucích vodách siveni chováním připomínají pstruha obecného, jsou teritoriální a loví potravu žijící na dně, nebo unášenou proudem ve všech vrstvách vodního sloupce.

Siven americký | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a...

U nás nepůvodní druh, poprvé dovezen v roce 1883. Žije v některých potocích a řekách pstruhového pásma, přizpůsobil se podmínkám i v některých údolních nádržích. Chován též průmyslově.

Siven americký celý | finefish.cz

Siven americký (Salvelinus fontinalis, angl. brook trout) je příslušník čeledi lososovitých, takže patří k příbuzným oblíbených lososů a pstruhů.

O rybách - druhy pstruh duhový a siven americký | www...

Rybářství Skalní mlýn a.s. se zabývá chovem a prodejem pstruha duhového a sivena amerického V chráněné lokalitě Moravský kras.

Siven americký (Salvelinus fontinalis) - ChovZvířat.cz

Siven americký (Salvelinus fontinalis) - Siiven americký obývá chladná alpská jezera. U nás byl vysazen do některých jezer na Šumavě, například

Siven americký s česnekem recept - Vareni.cz

Siven americký (velmi podobný pstruhu obecnému) dobře chutná v jednoduché úpravě s chutí česneku. Vareni.cz - recepty, tipy a články o vaření.

Česká ryba: Siven americký

Nepůvodní druh, poprvé dovezen v r. 1883. Žije v některých potocích a řekách pstruhového pásma, přizpůsobil se podmínkám i v některých ÚN, chován též průmyslově.

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON