Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Siven americký

Nepůvodní druh, poprvé dovezen v r. 1883. Žije v některých potocích a řekách pstruhového pásma, přizpůsobil se podmínkám i v některých ÚN, chován též průmyslově. Hospodářsky i sportovně cenný druh. Největší uváděná velikost 6,6 kg, 86 cm – tento rekordní úlovek je z roku 1947 a pochází z jezera Nippigon (USA). Průměrná váha lovených ryb je mezi 0,2 a 0,3kg.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

 

Odkazy k článku Siven americký

Siven americký – Wikipedie

Siven americký (Salvelinus fontinalis) je dravá sladkovodní ryba z čeledi lososovitých.

Siven americký | Makro.cz

Čerstvý siven v Makro 7 dní v týdnu - detailní informace, dostupnost, recepty, návod na přípravu a jak rybu filetovat, tipy ze sortimentu, aktuální cena, akce na sladkovodní ryby.

Siven americký | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a...

U nás nepůvodní druh, poprvé dovezen v roce 1883. Žije v některých potocích a řekách pstruhového pásma, přizpůsobil se podmínkám i v některých údolních nádržích. Chován též průmyslově.

O rybách - druhy pstruh duhový a siven americký | www...

Rybářství Skalní mlýn a.s. se zabývá chovem a prodejem pstruha duhového a sivena amerického V chráněné lokalitě Moravský kras.

Siven americký - Pstruhová farma Polanka

V tekoucích vodách siveni chováním připomínají pstruha obecného, jsou teritoriální a loví potravu žijící na dně, nebo unášenou proudem ve všech vrstvách vodního sloupce.

Siven americký (Salvelinus fontinalis) - Atlas ryb - Chytej.cz

Chytej.cz - internetový portál pro rybáře

Siven americký s česnekem recept - Vareni.cz

Siven americký (velmi podobný pstruhu obecnému) dobře chutná v jednoduché úpravě s chutí česneku. Vareni.cz - recepty, tipy a články o vaření.

Siven Americký - Salvelinus fontinalis - Místní rybářská...

Siven Americký. Lososovitá ryba dovezená do Evropy ze Severní Ameriky. Vzhledem i způsobem života připomíná potoční formu pstruha obecného.

Siven americký | Badeko.cz

Zde se věnují chovu lososovitých ryb a to především pstruha amerického duhového a sivena amerického. Díky umístění v CHKO je zde absence aplikace chemických posypů a nedochází ke znečištění podzemních vod.

Siven americký – SVAZ Rybářů Sokolnice

Siven „ausseerlandský“ je charakteristický svým světle růžovým masem, které získává díky zvláštnímu jezernímu planktonu v jezerech Altausseersee, Grundlsee a Toplitzsee.

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON