Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Siven americký

Nepůvodní druh, poprvé dovezen v r. 1883. Žije v některých potocích a řekách pstruhového pásma, přizpůsobil se podmínkám i v některých ÚN, chován též průmyslově. Hospodářsky i sportovně cenný druh. Největší uváděná velikost 6,6 kg, 86 cm – tento rekordní úlovek je z roku 1947 a pochází z jezera Nippigon (USA). Průměrná váha lovených ryb je mezi 0,2 a 0,3kg.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

 

Odkazy k článku Siven americký

Siven americký – Wikipedie

Siven americký (Salvelinus fontinalis) je dravá sladkovodní ryba z čeledi lososovitých.

Siven americký | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a ...

U nás nepůvodní druh, poprvé dovezen v roce 1883. Žije v některých potocích a řekách pstruhového pásma, přizpůsobil se podmínkám i v některých údolních nádržích. Chován též průmyslově.

Siven americký | Makro.cz

Čerstvý siven v Makro 7 dní v týdnu - detailní informace, dostupnost, recepty, návod na přípravu a jak rybu filetovat, tipy ze sortimentu, aktuální cena, akce na sladkovodní ryby.

Siven americký - Pstruhová farma Polanka

Biologie: Je rybou obývající čisté, chladné a na kyslík bohaté vody a to jak stojaté, tak tekoucí. Je extrémně odolný vůči tvrdým přírodním podmínkám, snáší i značně okyselenou vodu.

Siven americký kuchaný | finefish.cz

Siven americký (Salvelinus fontinalis, angl. brook trout) je příslušník čeledi lososovitých, takže patří k příbuzným oblíbených lososů a pstruhů. Vyskytuje se téměř po celé Evropě, není zde však původním druhem.

Siven americký (Salvelinus fontinalis) - Atlas ryb ...

Chytej.cz - internetový portál pro rybáře

Česká ryba: Siven americký

Nepůvodní druh, poprvé dovezen v r. 1883. Žije v některých potocích a řekách pstruhového pásma, přizpůsobil se podmínkám i v některých ÚN, chován též průmyslově. Hospodářsky i sportovně cenný druh.

Siven americký

Tělo je vyšší než u pstruha obecného, ze stran zploštělé. Přítomnost tukové ploutvičky charakterizuje také tuto lososovitou rybu. Hlava má koncová, silně rozeklaná ústa s ozubenými čelistmi.

Zbožíznalství - Siven americký - Milujivaření.cz

Volně žijící populace sivenů se vyskytují téměř v celé Evropě. Do prodeje se siven v podstatě vůbec nedostává, dominantní postavení na trhu má…

Stránka nenalezena | Badeko.cz

Rozvozové dny pro aktuální objednávky: Středa: 12.9., čtvrtek: 13.9.

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON