Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Hrouzek obecný

Hejnová ryba tekoucích a stojatých vod s písečným až kamenitým dnem (úkryty), je vhodnou nástražní rybkou, je potravou dravců. Kříží se hrouzkem běloploutvým. Lidové pojmenování: řízek, hřízek, řezan.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

  1. je hrouzek plevelna ryba?)

    honza66 · 23.04.10 · #

 

Odkazy k článku Hrouzek obecný

Hrouzek obecný – Wikipedie

Hrouzek obecný (Gobio gobio) je malá kaprovitá ryba s protáhle vřetenovitým tělem, dosti velkými šupinami a krátkou hřbetní a řitní ploutví. Má hnědavý hřbet s tmavými skvrnami, na bocích má fialové až modré skvrny, ústa má spodní.

Hrouzek obecný (Gobio gobio) - ChovZvířat.cz

Hrouzek obecný (Gobio gobio) - Hrouzek obecný žije při dně potoků a řek, ale i ve stojatých vodách s kamenitým dnem nebo písčinami.

Hrouzek obecný | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a ...

Hejnová ryba tekoucích i stojatých vod s písčitým až kamenitým dnem s úkryty. Je vhodnou nástražnou rybkou, oblíbená potrava dravců. Kříží se s hrouzkem běloploutvým.

Hrouzek obecný (Gobio gobio) - Atlas ryb - Chytej.cz

Chytej.cz - internetový portál pro rybáře

Česká ryba: Hrouzek obecný

Hejnová ryba tekoucích a stojatých vod s písečným až kamenitým dnem (úkryty), je vhodnou nástražní rybkou, je potravou dravců. Kříží se hrouzkem běloploutvým. Lidové pojmenování: řízek, hřízek, řezan.

Hrouzek obecný - Zoufalí Rybáři.cz

Hrouzek obecnýHodnocení Hrouzek obecný – kde ho hledat Hrouzek obecný je všeobecně rozšířený ve většině mimopstruhových vodách i v klidnějších úsecích podhorských pstruhových vodách.

Hrouzek obecný - Atlas ryb - Český rybářský svaz - MO ...

Vedle hrouzka obecného je ještě několik jeho dalších forem. Například hrouzek dlouhovousý - Gobio uranoscopus (Agassiz) - žije v přítocích Dunaje. Dále hrouzek Kesslerův (Gobio kessleri) a hrouzek běloploutvý(Gobio albipinnatus), který je v ...

Hrouzek obecný | ZOO Chleby

— hrouzci bývají lidově nazýváni řízek, hřízek, řezan nebo podobně — umí vyskočit nad hladinu, přičemž vrtí tělem a vydává tak vrčivý zvuk — jsou prý až překvapivě velmi jemní a chutní, přesto se v kuchyni neobjevují kvůli svým malým ...

Hrouzek obecný | Naturfoto.cz

Hrouzek obecný (Gobio gobio) foto, obrázky, Wikipedie info, popis, referát, zajímavosti, potrava - Fotografie zvířat a fotky přírody - www.Naturfoto.cz

Hrouzek obecný cca 10-12cm - Rybářské potřeby Dejvil

Hrouzek obecný je velmi hojnou menší kaprovitou rybou žijící u dna v proudnějších úsecích našich řek od lipanového pásma až do nížin. Může se vyskytovat i v čistých stojatých vodách, zvláště je-li uspokojen jeho požadavek na čisté písčité ...

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON