Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Sumeček americký

Nepůvodní druh, dovezen v r. 1890. Žije ve stojatých vodách s bahnitým dnem (tůně, ramena). Bez většího významu. Místy je loven sportovními rybáři. Jikry ukrývá v jamce. Průměrná váha lovených ryb mezi 0,15–0,25 kg.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

  1. Dobrý den,
    rádi bysme si koupili sumečka amerického do zahradního jezírka. Je lepší mít jich více nebo může být jen jeden? Čím by se případně dokrmoval. V jezírku máme již karásky, snáší se spolu? Je možné si sumečka u vás objednat?
    S pozdravem
    L. Kovačíková

    — Libuše Kovačíková · 8.04.18 · #

 

Odkazy k článku Sumeček americký

Sumeček americký – Wikipedie

Sumeček americký (Ameiurus nebulosus; Lesueur, 1819) je ryba z čeledi sumečkovitých. Jedná se o teplomilnou rybu.

Sumeček americký | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a...

Nepůvodní druh dovezen v roce 1890. Žije ve stojatých vodách s bahnitým dnem (tůně, ramena). Bez většího hospodářského významu. Místy je loven sportovními rybáři. Průměrná váha lovených ryb mezi 0,15 až 0,25 kg.

Sumeček americký

Inzerce zvířat. Bezplatný inzertní portál zaměřený na zvířata, rostliny, chovatelské potřeby a s nimi související služby.

Sumeček americký

Sumeček americký má u báze prsních ploutví jedovou žlázu a píchnutí se o tvrdý paprsek této ploutve je poměrně bolestivé.

Sumeček americký recept

Sumeček americký recepty, které budete milovat. Vyberte si ze stovek receptů na Sumeček americký, které se vám budou snadno a rychle vařit.

Česká ryba: Sumeček americký

Nepůvodní druh, dovezen v r. 1890. Žije ve stojatých vodách s bahnitým dnem (tůně, ramena). Místy je loven sportovními rybáři.

Sumeček americký (Ameiurus nebulosus) - ChovZvířat.cz

Sumeček americký (Ameiurus nebulosus) - Sumeček americký nepatří k původní evropské fauně. Byl sem dovezen z Ameriky, a to v roce 1885 a vysazen

Zbožíznalství - Sumeček americký - Milujivaření.cz

V 19. století byl importovaný do Evropy a zdomácněl ve Slezsku, Bělorusku a na Ukrajině. Sumeček americký má podobně jako lososovité ryby…

Sumeček americký - moje postřehy

Světová zdravotnická organizace stanovuje limity na základě současných poznatků a nemá, narozdíl od EU, na starosti žádné rybáře.

Ameiurus nebulosus (sumeček americký) | BioLib.cz

Na Biolibu probíhá mapování výskytu tohoto taxonu v České republice a pokud jste se s ním v přírodě setkali, rádi Vaše pozorování zaznamenáme do databáze mapování výskytu.

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON