Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Sumec velký

V tekoucích vodách žije hlavně v cejnovém pásmu s členitým dnem, vyskytuje se ve stojatých vodách. Sportovně i hospodářsky cenný druh. Významný regulátor plevelných ryb. U sumců se někdy vyskytuje albinismus (chybějí pigmenty, hlavně melanin). Průměrná váha lovených ryb okolo 8 – 10 kg.

Sumčí maso je opředeno nejednou pověrou. Maso sumce není ani příliš tučné, ani není cítit bahnem, jak se v našich zemích traduje. Naopak v poslední době se čím dál častěji objevuje v obchodní síti ve zpracované formě. Sumčí filet nebo sumčí podkova jsou pochoutkou, která by dozajista obohatila i Váš jídelníček.

Recepty Sumec velký

Sumec - odkazy na recepty

Vyzkoušejte recept na rybí specialitu „Sumec dle baštýře Jardy“ podle receptu on-line kuchařky Recepty.cz
Recept na specialitu ze sumce na Recepty.cz

Recepty, jako připravit sumce na bazalce, bifteky ze sumce či česnekového sumce, najdete na rybářských stránkách „Zoufalí rybáři“.
Recepty na sumce na Zoufalirybari.cz

Recept na přípravu smaženého sumce v těstíčku – Plzeňského sumce – najdete na stránkách Klatovského rybářství.
Recept na sumce na stránkách Klatovského rybářství a.s.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

 

Odkazy k článku Sumec velký

Sumec velký – Wikipedie

Sumec velký (Silurus glanis; Linné, 1758) z čeledi sumcovitých je vedle jeseterovitých ryb největší sladkovodní rybou v Evropě. Sumec je sportovními rybáři velice vyhledávanou, byť obtížně ulovitelnou rybou, u které je nejmenší lovná míra ...

Atlas ryb - Sumec velký (Silurus glanis)

Naše největší dravá ryba dosahující i přes 2 m délky, typická svou holou kůží bez šupin a dlouhými vousy.

Sumec velký |

Lov velkých jedinců bývá výjimečným a nezapomenutelným zážitkem. Lov sumců je velmi nesnadný, má však svá stálá pravidla. Především je důležité sumce najít. V nočních hodinách se prozradí hlasitým tlučením.

Sumec velký | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a ...

V tekutých vodách žije hlavně v cejnovém pásmu s členitým dnem, vyskytuje se i ve stojatých vodách. Sportovně i hospodářsky cenný druh, významný regulátor plevelných ryb. Průměrná váha lovných ryb je 8-10 kg.

Sumec velký - Zoufalí Rybáři.cz

Sumec je nevybíravý. Sumec velký sebere vše, co je živočišného původu a je unášeno vodou. V jarních měsících používáme žížaly, později živé i mrtvé rybky, drůbeží střívka, na nudličky nakrájená játra nebo slezinu, velké pijavky i některé ...

Sumec velký

Jakub Vágner, hvězda pořadu National Geograpic - Fish Warrior, vás bude provádět na dobrodružných rybářských expedicích. Chyťte největší sladkovodní giganty jako ja Arapaima, Piraíba, Sladkovodní rejnok a další.

Sumec velký (Silurus glanis) - Atlas ryb - Chytej.cz

Chytej.cz - internetový portál pro rybáře

Sumec velký | Naturfoto.cz

Sumec velký (Silurus glanis) foto, obrázky, Wikipedie info, popis, referát, zajímavosti, potrava - Fotografie zvířat a fotky přírody - www.Naturfoto.cz

Sumec velký | ZOO Chleby

Mladí sumci se živí zooplanktonem, dospělí ze dna filtrují drobné bezobratlé nebo loví živočichy od červů, přes žáby, hlodavce, mláďata vodních ptáků až po nejčastější ryby (byl zaznamenán i kanibalismus).

Plyšová ryba - Sumec Velký - 115 cm 1 ks - Krmivahulin ...

Plyšová ryba Sumec velký, je měkký a na dotek velmi příjemný polštář stylizovaný do tvaru perfektní napodobeniny Sumce velkého. Je to v součastnosti druhý největší vyráběný polštář u této firmy ( délka 115 cm ) ! Úžasná barevná věrnost a do ...

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON