Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Cejn velký

ojná hejnovitá ryba dolních toků řek a stojatých vod. Při nedostatku dravců hrozí jeho přemnožení, což je nežádoucí zejména ve vodárenských ÚN. Je oblíbeným objektem sportovního rybolovu. V finském Hajka Fjordu byl uloven v délce 50 cm, váze 2,4 kg a bylo u něj zjištěno stáří 32 let. Kříží se s plotici, perlínem a cejnkem malým. Průměrná váha lovených ryb je mezi 0,5 – 1 kg.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

 

Odkazy k článku Cejn velký

Cejn velký – Wikipedie

Cejn velký (Abramis brama; Linné, 1758) je v České republice velice hojně chovaný druh ryb. U této ryby není zákonem stanovena minimální lovná délka (tzv. plevelná ryba).

Cejn velký | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a inspirace

Průměrná váha lovných ryb je mezi 0,5-1 kg.

Cejn velký (Abramis brama) - Atlas ryb - Chytej.cz

Je vidět, že na Orlické údolní nádrži roste cejn poměrně pomalu – jde o hlubokou nádrž korytovitého typu, kde cejn příliš rychle ani růst nemůže.

Cejn velký do křupava pečený recept - TopRecepty.cz

Cejna vykucháme, očistíme od šupin a uřízneme opatrně dva filety, kde ale ponecháme žeberní kosti. Odřízneme ploutve a ještě opětovně dočistíme...

Cejn velký

Rybářství Třeboň a.s. je největším produkčním rybářstvím v ČR i v Evropě.

Cejn velký | Prodej ryb

Cejn má chutné bílé maso s velkým množstvím drobných kostí. Vzhledem k tomu je často zpracováván, například do rybích karbanátků.

Cejn velký - FISH Market a.s.

Živý cejn velký je dodáván pro zarybnění sportovních revírů. Dostupnost této ryby je od října do března. Ve stejném období je možno dodat i chlazené kuchané cejny.

Cejn velký |

Konečně má malý cejn většinu ploutví u kořene načervenalou, cejn velký má ploutve nápadně šedomodré.

Cejn velký

Cejn velký (Abramis brama; Linné, 1758) je v České republice hojný druh ryb. Je dokonale uzpůsoben k životu ve stojatých, mělkých a prohřátých vodách.

Cejn velký | ZOO Chleby

ZOO Chleby - Cejn velký

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON