Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Hořavka duhová

Žije v dolních úsecích řek, tůních a starých ramenech, kde se vyskytují mlži. Bez hospodářského významu, je vhodnou nástražní rybkou. Jikry klade do škeblí, postraní čáru má neúplnou, žije v hejnech, potravu přijímá i v zimně. Její existence v povodí podmiňuje výskyt právě škeblí. Na udicích se nechytá. Používá se jako nástražní rybka, kterou rybáři získávají čeřínkováním.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

 

Odkazy k článku Hořavka duhová

Hořavka duhová – Wikipedie

Hořavka duhová ( Rhodeus sericeus; Pallas, 1776) a Hořavka duhová západní ( Rhodeus sericeus amarus), je drobná ryba z čeledi kaprovití, která se vyskytuje především v dolních úsecích evropských řek.

Česká ryba: Hořavka duhová

Jikry klade do škeblí, postraní čáru má neúplnou, žije v hejnech, potravu přijímá i v zimně. Její existence v povodí podmiňuje výskyt právě škeblí.

Hořavka duhová

Hořavka duhová (Rhodeus sericeus) a Hořavka duhová západní (Rhodeus sericeus amarus), je drobná ryba z čeledi kaprovití, která se vyskytuje především v dolních úsecích evropských řek. , která dosahuje je o dva centimetry je velmi malá, zato ...

Hořavka duhová - Rhodeus amarus

Tato čilá hejnovitá kaprovitá ryba se může chovat jak ve studenovodním akvárium, tak i v zahradním jezírku. Hořavka se objevuje převážně ve stojatých

Hořavka duhová |

Hořavka je v našich vodách dosti hojná, není však všeobecně rozšířená, neboť její výskyt a rozmnožování je vázáno výskytem mlžů.

Hořavka duhová:: Nachytáno.cz

Rhodeus sericeus (Pallas,1776) Popis: tělo je poměrně vysoké, řitní ploutev začíná přeci svislou čárou,vedenou od zadního konce báze hřbetní ploutve. Postranní čára je neúplná,nemá více než 8 šupin (obvykle je perforováno 4—6 šupin).

Hořavka Duhová - Rhodeus amarus - Místní rybářská...

Hořavka Duhová. Drobná kaprovitá rybka obývající zejména stojaté vody. Je proslulá neobvyklým způsobem rozmnožování - klade jikry do žaberní dutiny mlžů.

Hořavka duhová | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a...

Na bocích těla se táhne modře zelený pruh, který se v zadní části mírně rozšiřuje.

Hořavka duhová (Rhodeus amarus) - Atlas ryb - Chytej.cz

Chytej.cz - internetový portál pro rybáře

Živé srdce Evropy: Hořavka duhová — iVysílání — Česká...

Živé srdce Evropy: Hořavka duhová, Každý den zmizí z planety Země jeden živočišný či rostlinný druh. A přitom stačí tak málo. Pomozte!

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON