Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Hořavka duhová

Žije v dolních úsecích řek, tůních a starých ramenech, kde se vyskytují mlži. Bez hospodářského významu, je vhodnou nástražní rybkou. Jikry klade do škeblí, postraní čáru má neúplnou, žije v hejnech, potravu přijímá i v zimně. Její existence v povodí podmiňuje výskyt právě škeblí. Na udicích se nechytá. Používá se jako nástražní rybka, kterou rybáři získávají čeřínkováním.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

 

Odkazy k článku Hořavka duhová

Hořavka duhová – Wikipedie

Hořavka duhová (Rhodeus sericeus; Pallas, 1776) a Hořavka duhová západní (Rhodeus sericeus amarus), je drobná ryba z čeledi kaprovití, která se vyskytuje především v dolních úsecích evropských řek.

Hořavka duhová

Hořavka duhová (Rhodeus sericeus) a Hořavka duhová západní (Rhodeus sericeus amarus), je drobná ryba z čeledi kaprovití, která se vyskytuje především v dolních úsecích evropských řek. , která dosahuje je o dva centimetry je velmi malá, zato ...

Česká ryba: Hořavka duhová

Žije v dolních úsecích řek, tůních a starých ramenech, kde se vyskytují mlži. Bez hospodářského významu, je vhodnou nástražní rybkou. Jikry klade do škeblí, postraní čáru má neúplnou, žije v hejnech, potravu přijímá i v zimně.

Hořavka duhová (Rhodeus sericeus) - ChovZvířat.cz

Hořavka duhová (Rhodeus sericeus) - Hořavka duhová se vyskytuje v mírně tekoucích nebo stojatých vodách. Dorůstá jen maximálně 10

Živa – Hořavka duhová – z parazita hostitel (Martin...

Hořavky (rod Rhodeus) jsou drobné kaprovité ryby, které kladou jikry do žaberního aparátu sladkovodních velevrubovitých mlžů (Unionidae). Rod má hlavní centrum rozšíření ve východní Asii, kde žijí asi dvě desítky druhů, ale jeden druh ...

Hořavka duhová - Atlas ryb - Český rybářský svaz - MO...

Některé revíry jsou hořavkou přímo zamořené, zejména polabské tůně. To ovšem vadí jiným druhům kaprovitých ryb, protože jim hořavka ubírá potravu, rostou pak pomaleji. Rybka je rozšířena v celé Evropě až ke Kaspickému moři.

Hořavka duhová (Rhodeus amarus) - Atlas ryb - Chytej.cz

Chytej.cz - internetový portál pro rybáře

Hořavka duhová | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a...

(Rhodeus sericeus ) - Je to rybka menších rozměrů, dorůstající maximálně 8 cm délky. Tělo je poměrně vysoké. Hřbetní část je šedavě zelená, boky a břicho jsou stříbřitě bílé. Na bocích těla se táhne modře zelený pruh, který se v zadní části ...

Hořavka Duhová - Rhodeus amarus - Místní rybářská...

Hořavka Duhová. Drobná kaprovitá rybka obývající zejména stojaté vody. Je proslulá neobvyklým způsobem rozmnožování - klade jikry do žaberní dutiny mlžů.

Živé srdce Evropy: Hořavka duhová — iVysílání — Česká...

Živé srdce Evropy: Hořavka duhová, Každý den zmizí z planety Země jeden živočišný či rostlinný druh. A přitom stačí tak málo. Pomozte!

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON