Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Ouklej obecná

Hojná ryba v dolních tocích řek (pásmo cejnové), vyskytuje se též v průtočných rybnících a ÚN. Hospodářsky nevýznamný druh, je významnou potravní složkou dravých ryb. Kříží se s bolenem, tlouštěm a perlínem.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

 

Odkazy k článku Ouklej obecná

Ouklej obecná – Wikipedie

Ouklej obecná (Alburnus alburnus) je všežravá sladkovodní ryba z čeledi kaprovitých. Žije v hejnech, zpravidla v dolních tocích řek či průtočných rybnících.

Ouklej obecná (Alburnus alburnus) - Atlas ryb - Chytej.cz

Chytej.cz - internetový portál pro rybáře

Ouklej obecná |

K nejrozšířenějším rybám nižších částí řek patří ouklej obecná. Rozmnožuje se za příznivých poměrů tak, že je nejhojnějším zástupcem malých, kaprovitých ryb, řazených obvykle k rybí pleveli.

Ouklej obecná | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a...

Hojná ryba v dolních tocích řek (pásmo cejnové), vyskytuje se též v průtočných rybnícíh a údolních nádržích. Hospodářsky nevýznamný druh, je důležitou potravní složkou dravých ryb.

Ouklej obecná (Alburnus alburnus) » Rybářský rozcestník

Hojná ryba v dolních tocích řek (pásmo cejnové), vyskytuje se též v průtočných rybnících a údolních nádržích. Hospodářsky nevýznamný druh, je důležitou potravní složkou dravých ryb.

Ouklej obecná - Rybářské potřeby

Přejít k obsahu webu

Ouklej obecná - Alburnus alburnus

Krásná až 20 cm rybka štíhlého tvaru s ostrým kýlem. Boky má stříbřitě bílé s nádherným leskem. Má velká ústa vrchního postavení. V našich vodách je v

Ouklej obecná (Alburnus alburnus) - ChovZvířat.cz

Ouklej obecná (Alburnus alburnus) - Ouklej obecná je jednou z nejtypičtějších ryb našich řek. Člověka, který ji dosud neviděl, obvykle

Fotogalerie - Ouklej obecná

Fotogalerie vybraného druhu ryby.

Ouklej obecná - Zoufalí Rybáři.cz

Ouklej obecnáHodnocení Ouklej obecná – kde ji hledat Ouklej obecná je velmi rozšířená a běžná ryba téměř ve všech úsecích cejnového pásma a v dolní polovině parmového pásma. Vyhledává klidnější úseky, povrch dna nerozhoduje.

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON