Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Lipan podhorní

Hejnová ryba v horních úsecích střední části toků (pásmo lipanové). Velmi cenná sportovní ryba, lov na mušku je vrcholem sportovního rybolovu. Má nádherně tvarově, barevně zajímavou hřbetní ploutev nazvanou u samců praporec. Literatura u nás uvádí lipana z r. 1967, který měřil 63 cm. Bohužel není uvedena hmotnost, ani místo úlovku. Průměrná váha lovených ryb je mezi 0,30 kg – 0,40 kg.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

 

Odkazy k článku Lipan podhorní

Lipan podhorní – Wikipedie

Lipan podhorní je známý svou hřbetní ploutví a podobně jako losos a pstruh také tím, že umí vyskočit do výšky pro hmyz, avšak obvykle hmyz sbírá jen z hladiny.

Lipan podhorní | Zachraňme lipana a pstruha potočního z...

Lipan podhorní - Lipan podhorní (Thymallus thymallus) je ryba obývající takzvané lipanové pásmo, jedná se o poměrně rychle tekoucí potoky a říčky s mnoha tůňkami a tůněmi. Lipan podhorní j

Lipan podhorní - Zoufalí Rybáři.cz

Lipan podhorní3 (60%) 2 hlasů Lipan podhorní – kde jej lovit Lipan je hojně rozšířen v lipanových pásmech tekoucích vod, jejichž počet se zmnožuje intentívním vysazováním lipana do vhodných vod.

Lipan podhorní | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a...

Hejnová ryba v horních úsecích střední části toků (pásmo lipanové). Velmi cenná sportovní ryba, lov na mušku je vrcholem sportovního rybolovu.

Česká ryba: Lipan podhorní

Hejnová ryba v horních úsecích střední části toků (pásmo lipanové). Velmi cenná sportovní ryba, lov na mušku je vrcholem sportovního rybolovu.

Lipan Podhorní - Thymallus thymallus - Místní rybářská...

Lipan Podhorní. Velmi osobitá lososovitá ryba s minimem teček, výraznou hřbetní ploutví a úchvatným vybarvením.

Polštář plyšová ryba - Lipan podhorní - mojerybarina.cz

Polštář plyšová ryba - Lipan podhorní. Nejnovější kolekce 2019 nového polštáře Lipana podhorního. Plyšové polštářky jsou vyrobeny z materiálu polyester hypoalergenní. Nátěrová hmota je měkká a náplň je polyesterová vata.

Zbožíznalství - Lipan podhorní - Milujivaření.cz

Tento druh je rozšířený od severovýchodní Evropy a přítoků Bílého moře přes východní a střední Evropu až po sever Balkánu, Itálie a východ Francie…

Lipan podhorní (Thymallus thymallus) - ChovZvířat.cz

Lipan podhorní (Thymallus thymallus) - Lipan podhorní žije v čistých řekách a větších potocích v takzvaném lipanovém pásmu (to jsou vody

Lipan podhorní - Rybářské potřeby

Lipan podhorníHodnocení Lipan podhorní

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON