Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Lipan podhorní

Hejnová ryba v horních úsecích střední části toků (pásmo lipanové). Velmi cenná sportovní ryba, lov na mušku je vrcholem sportovního rybolovu. Má nádherně tvarově, barevně zajímavou hřbetní ploutev nazvanou u samců praporec. Literatura u nás uvádí lipana z r. 1967, který měřil 63 cm. Bohužel není uvedena hmotnost, ani místo úlovku. Průměrná váha lovených ryb je mezi 0,30 kg – 0,40 kg.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

 

Odkazy k článku Lipan podhorní

Lipan podhorní – Wikipedie

Lipan podhorní (Thymallus thymallus) je ryba obývající tzv. lipanové pásmo, jedná se o poměrně rychle tekoucí potoky a říčky s mnoha tůňkami a tůněmi.

Lipan podhorní | Zachraňme lipana a pstruha potočního z.s.

Lipan podhorní - Lipan podhorní (Thymallus thymallus) je ryba obývající takzvané lipanové pásmo, jedná se o poměrně rychle tekoucí potoky a říčky s mnoha tůňkami a tůněmi. Lipan podhorní j

Lipan podhorní (Thymallus thymallus) - Atlas ryb - Chytej.cz

Chytej.cz - internetový portál pro rybáře

Lipan podhorní | Třeboň a okolí - Třeboňsko.cz

Konec výpisu článku Lipan podhorní, id: 5592 , rubrika: Rybaření a Rybářství Kategorie:

Fotogalerie - Lipan podhorní

Fotogalerie vybraného druhu ryby.

Lipan podhorní - Zoufalí Rybáři.cz

Lipan podhorní2.3 (46.67%) 3 hlasů Lipan podhorní – kde jej lovit Lipan je hojně rozšířen v lipanových pásmech tekoucích vod, jejichž počet se zmnožuje intentívním vysazováním lipana do vhodných vod.

Lipan podhorní |

V starších zprávách o rybím bohatství našich řek je lipan obvykle nazýván lipen. Toto jméno, známe již z dob Balbínových (1679), udrželo se a v některých krajích se ho běžně dodnes užívá.

Lipan podhorní | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a...

Hejnová ryba v horních úsecích střední části toků (pásmo lipanové). Velmi cenná sportovní ryba, lov na mušku je vrcholem sportovního rybolovu.

Thymallus thymallus (lipan podhorní) | BioLib.cz

World Wide Web electronic publication [http://aquatab.net] [jako Thymallus thymallus (Linnaeus, 1758)] Datum citace: 17. leden 2010

Lipan podhorní

Atlaszvirat.cz - ryby, plazi, ptaci, savci

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON