Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Jelec jesen

Hejnová ryba, vyskytuje se v mírně tekoucích úsecích středních toků řek i v některých stojatých vodách. V místech hojného výskytu býval loven sítěmi. Zlatá aberace se chová pro ozdobu například v zahradních nádržích. Kříží se s ploticí bolenem a tlouštěm. Průměrná váha lovených ryb je 0,5 – 0,8 kg.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

 

Odkazy k článku Jelec jesen

Jelec jesen – Wikipedie

Řadí se do třídy Actinopterygii - paprskoploutví » řád Cypriniformes - máloostní » čeleď Cyprinidae - kaprovití » rod Leuciscus – jelec .

Jelec jesen | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a inspirace

Hejnová ryba, vyskytuje se v mírně tekoucích úsecích středních a dolních toků řek i v některých stojatých vodách. V místě hojného výskytu býval loven sítěmi.

Jelec jesen (Leuciscus idus) - Atlas ryb - Chytej.cz

Chytej.cz - internetový portál pro rybáře

Jelec jesen - Leuciscus idus

V jezírkách se chová zlatá forma - Leuciscus idus aberr. orfus. Odchov v akváriu velice obtížný, patří do zahradních jezírek. Je to ryba živící se hla

Jelec Jesen - Leuciscus idus - Místní rybářská skupina Odry

Jelec Jesen. Středně velká ryba s mírně zploštělým tělem a špičatými ploutvemi žijící v tekoucích, řidčeji i stojatých vodách. V Čechách je relativně ...

Jelec Jesen - Zoufalí Rybáři.cz

Jelec JesenHodnocení Kde lovit jesena Ještě nedávno velmi rozšířená ryba. Znečišťováním a regulacemi se výskyt jesena značně omezil na několik toků, někde jen na úseky. V povodí Labe je vzácný, hojnější je v povodí Dunaje a jeho přítocích...

Jelec jesen | Třeboň a okolí - Třeboňsko.cz

Hejnová ryba, vyskytuje se v mírně tekoucích úsecích středních toků řek i v některých stojatých vodách. V místech hojného výskytu býval loven sítěmi.

Jelec jesen – Péca na rybách

Jelec jesen je krásná, typicky říční ryba. Můžete ho potkat v divočejších proudech někde pod splavy, ale i v táhlých pomalých spíše středních a dolních tocích řek.

Jelec Jesen | Zachytáme.cz

Jelec jesen dává přednost nížinným řekám se slabým proudem. Je to méně známý druh Jelce například oproti Jelci Tloušti. V důsledku znečištění řek se často Jelcům nedaří udržet a uhynou.

Jelec jesen

Atlaszvirat.cz - ryby, plazi, ptaci, savci

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON