Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Mřenka mramorovaná

Žije v potocích a říčkách pstruhového pásma, setkáváme se s ní i v průtočných rybnících. Je potravou pstruhů. Bez hospodářského významu.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

  1. Mřenka mramorovaná přežije i bez krmiva, ale musí tam být hodňe rostlin.

    — adam · 16.01.10 · #

 

Odkazy k článku Mřenka mramorovaná

Mřenka mramorovaná – Wikipedie

Mřenka mramorovaná (Barbatula barbatula; L., 1758) je drobným druhem ryb žijících v Česku. Dříve byla poměrně hojná, ale v důsledku znečišťování toků její početnost výrazně poklesla.

Mřenka mramorovaná (Barbatula barbatula) - Atlas ryb ...

Chytej.cz - internetový portál pro rybáře

Česká ryba: Mřenka mramorovaná

Žije v potocích a říčkách pstruhového pásma, setkáváme se s ní i v průtočných rybnících. Je potravou pstruhů. Bez hospodářského významu.

Mřenka mramorovaná | ReceptyOnLine.cz - kuchařka ...

Mřenka mramorovaná má protáhlé, válcovité tělo se zploštelou hlavou, ústy postavenými ve spodní části hlavy, má 6 vousků. Oko umístěné v horní části hlavy, pod okem nemá žádné trny, čímž se liší do piskoře, sekavčíka i sekavce.

Mřenka mramorovaná - Barbatula barbatula

Rybka vhodná do studenovodního akvária. Při vyšších teplotách strádá a často je napadena nemocemi. Při dostatečném krmení si rostlin nevšímá. Vyžaduje

Mřenka mramorovaná |

Plynový měchýř mřenky je zakrnělý jako u mnohých ryb vázaných pobytem jen ke dnu, a nepotřebujících tudíž plně rozvinuté schopnosti vznášet se v různých vrstvách vodních. Zadní oddíl měchýře zcela chybí, přední, podobně jako u ostatních ...

Mřenka mramorovaná

Mřenka mramorovaná je názorným příkladem tzv. bentických ryb, které se nedovedou pohybovat trvale mezi hladinou a dnem jako většina ostatních ryb, nýbrž jen zdánlivě bezmocně poskakují po dně.

Fotogalerie - Mřenka mramorovaná

Mřenka mramorovaná Mřenka mramorovaná Minnow67 datum: 11.9.2008 známka: 2.25

Mřenka mramorovaná - Atlas ryb - Český rybářský svaz ...

Žije na dně čistých potoků, ale i v průtočných rybnících. Živí se larvami pakomárů i některým jiným vodním hmyzem. Dožívá se pouze 5i let věku, proto již v prvním roce dorůstá délky 70mm (Průměrmá délka bývá 12cm a hmotnost 70 gramů).

Mřenka mramorovaná - Rybářské potřeby

Mřenka mramorovanáHodnocení Mřenka mramorovaná

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON