Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Pstruh duhový

Pstruh je nepůvodní druh, dovezen 1888. Uplatnil se v chladnějších rybnících, v údolních nádržích pstruhového typu, je průmyslově chován, trvale se vyskytuje jen v některých tekoucích pstruhových vodách. Hospodářsky i sportovně velmi ceněný druh.

Rekordní pstruh

Rekordní pstruh byl uloven v r. 1966 v jezeře Jewel Lake v Britské Kolumbii (Kanada) – 23,6 kg, 122 cm. Průměrná váha lovených ryb mezi 0,30 – 0,40 kg.

Pstruh obecný – forma potoční

Hospodářsky a sportovně je nejvýznamnějším a nejcennějším druhem pstruhových vod, vyhledává úkryty, je velmi plachý. Barevně je velice proměnlivý podle prostředí, ve kterém žije. V lukách bývá laděn více do zelena, ve skalnatých vodách je velice tmavý i černý. Průměrná váha lovených ryb mezi 0,2–0,3 kg. Pokud je vysazen do ÚN postupně přechází na formu jezerní.

V současné době jedna z nejprodávanějších sladkovodních ryb. Pstruh se začíná v širší míře prosazovat i do běžných restaurací. Ideální pro domácí přípravu je zakoupení čerstvého chlazeného pstruha uchovávaného na ledě. V poslední době se tento nejvhodnější způsob prodeje živé ryby začíná naštěstí prosazovat i v našich podmínkách. V některých hypermarketech je k dostání i v živé podobě, což ovšem přidělává práci s ne zrovna příjemným kucháním zakoupené ryby. Tradičně je k dostání i forma mražená. Novinkou v obchodech je v současnosti filet ze pstruha vyráběný ve zpracovnách ryb.

Recepty Pstruh duhový

Pstruh - odkazy na recepty

Lákavé recepty na pstruha doplněné zdařilými fotografiemi najdete na stránkách toprecepty.cz
Recepty na speciality ze pstruha na toprecepty.cz

Vyzkoušejte lákavé recepty na přípravu rybích specialit ze pstruha. Podle on-line kuchařky na Vareni.cz můžete připravit pstruha s kmínem, specialitu pstruh s mandlemi a citronem a mnoho dalších lahodných a zdravých pokrmů z této oblíbené sladkovodní ryby.
Pstruh – recepty na rybí speciality na Vareni.cz

Jako inspirace k přípravě lahůdek ze pstruha Vám jistě poslouží široký výběr receptů na rybářských stránkách MRK.cz. Vyzkoušet můžete například pstruha na másle, pstruha na mandlích čí pstruha plněného česnekem.
Recepty na přípravu pstruha na MRK.cz

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

 

Odkazy k článku Pstruh duhový

Pstruh duhový – Wikipedie

Wikipedie:Jak číst taxobox Pstruh duhový Pstruh duhový (Oncorhynchus mykiss; Walbaum, 1792) je sladkovodní ryba z čeledi lososovitých ...

Pstruh duhový (Oncorhynchus mykiss) - Atlas ryb

Možný výběr náčiní pro lov pstruha duhového: Pstruh-duhovy-rudy-podklad.jpg Přestože pstruh duhový je u nás všeobecně znám i rozšířen a ...

Pstruh duhový | Makro.cz

Pstruh duhový (Oncorhynchus mykiss, angl. rainbow trout) patří do čeledi lososovitých, má tedy blízko k většímu lososu obecnému.

Pstruh duhový - FISH Market a.s.

... realizován prodej pstruhů pro účely sportovního rybolovu, nebo zarybnění malých soukromých revírů, které jsou v poslední době oblíbené ...

Pstruh duhový recept

Pstruh duhový recepty, které budete milovat. Vyberte si ze stovek receptů na Pstruh duhový, které se vám budou snadno a rychle vařit.

Pstruh duhový | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a ...

Zpracování pstruha duhového v kuchyni: Kvalitou masa se pstruh duhový pouze blíží domácímu pstruhovi, zvláště, je-li uměle dokrmován.

Diskuse #pstruh duhový

Příspěvky označené tagem "pstruh duhový" ... muškaření #přívlač #pstruh duhový #Rusko #siven malma - Doly Varden #siven východosibiřský

lov pstruhů duhových

lov pstruhů duhových - Katalog Úvodní stránka»Přívlač»způsoby přívlače»lov pstruhů duhových

Pstruh duhový americký

... braní podle měsíců v roce (od modré do červené, bez úspěchu do úspěchu) Pstruh duhový je rybou, která se s úspěchem loví po celý rok.

O rybách - druhy pstruh duhový a siven americký | www ...

V roce 1880 byly importovány do Evropy jikry pstruha duhového a brzy nato se dovezly i k nám.

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON