Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Bolen dravý

Žije ve středních a dolních úsecích řek, v tůních a mimopstruhových nádržích. Významně se uplatňuje při omezování plevelných ryb. Je velmi cennou hospodářskou i sportovní rybou. V naší literatuře je popisován pražský úlovek z roku 1916, který vážil 14,20 Kg a měřil 108 cm. Kříží se s ouklejí. Průměrná váha lovených ryb se pohybuje mezi 1,5 – 2 kg.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

  1. Mám problém s českou rybou, že se nesetkávám s vykostěnými porcemi. Vepře ani Krůtu si taky nekupuji celou! A ryby z dovozu jsou již připravené pro zákazníka. V tomto vidím problém z českou rybou.

    — Jirka Bárta · 18.04.11 · #

 

Odkazy k článku Bolen dravý

Bolen dravý – Wikipedie

Bolen dravý (Leuciscus aspius) je jediným zástupcem dravých kaprovitých ryb v Česku. Jedná se o dravce, u kterého je zákonem stanovena nejmenší lovná míra.

Bolen dravý | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a inspirace

Žije ve středních a dolních úsecích řek, v tůních a mimoptruhových nádržích. Významně se uplatňuje při omazování plevelných ryb.

Bolen dravý | Sportuj.com

Bolen dravý je sladkovodní ryba, se kterou se můžete setkat i v našich končinách. Patří do skupiny kaprovitých, řadí se společně cejny, parmami a dalšími druhy mezi tzv. bílé ryby.

Fotogalerie - Bolen dravý

Fotogalerie vybraného druhu ryby.

Bolen dravý | ZOO Chleby

ZOO Chleby - Bolen dravý

Bolen dravý (Aspius aspius) - Atlas ryb - Chytej.cz

Chytej.cz - internetový portál pro rybáře

Bolen dravý - Zoufalí Rybáři.cz

Bolen dravýHodnocení Bolen dravý – kde jej hledat Bolen se vyskytuje na celém území České republiky v širších tocích cejnového pásma a ve spodní části parmového pásma. Bolen vyhledává hlubší, delší, klidnější, tažné a prosluněné úseky s...

Bolen Dravý :: Mustang fish team

Bolen je bez diskusí dravec jak hrom.Má skvělý zrak,je výborným lovcem,jedná se i o rychlou rybu a je i dost agresivní vůči své kořisti.Přesto i když se na něj zaměříte,může se stát,že si ani neškrtnete.Důvodů je více.Prvním nejdůležitějším...

Bolen dravý

Bolen dravý (Aspius aspius) je jediným zástupcem kaprovitých ryb v Česku, který se specializuje na masitou stravu. Přesto se jedná o velmi aktivní a plachý druh.

Bolen dravý - Atlas ryb | Vranka.cz

Bolen dravý má štíhlé, protáhlé, stříbrné tělo torpédovitého tvaru, jež mu umožňuje hbitý pohyb a bleskový útok na kořist.

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON