Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Bolen dravý

Žije ve středních a dolních úsecích řek, v tůních a mimopstruhových nádržích. Významně se uplatňuje při omezování plevelných ryb. Je velmi cennou hospodářskou i sportovní rybou. V naší literatuře je popisován pražský úlovek z roku 1916, který vážil 14,20 Kg a měřil 108 cm. Kříží se s ouklejí. Průměrná váha lovených ryb se pohybuje mezi 1,5 – 2 kg.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

  1. Mám problém s českou rybou, že se nesetkávám s vykostěnými porcemi. Vepře ani Krůtu si taky nekupuji celou! A ryby z dovozu jsou již připravené pro zákazníka. V tomto vidím problém z českou rybou.

    — Jirka Bárta · 18.04.11 · #

 

Odkazy k článku Bolen dravý

Bolen dravý – Wikipedie

Bolen dravý (Leuciscus aspius) je jediným zástupcem dravých kaprovitých ryb v Česku. Jedná se o dravce, u kterého je zákonem stanovena nejmenší lovná míra.

Bolen dravý |

Štíhlým, elegantním, na dravé ryby silně upomínajícím tělem se vyznačuje bolen. Tvoří vskutku způsobem výživy jakýsi přechod od mírných kaprovitých ryb ke dravcům, zejména když dosáhl větších tělesných rozměrů.

Bolen dravý | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a inspirace

Průměrná váha lovených ryb se pohybuje mezi 1,5 až 2 kg.

Bolen dravý - Zoufalí Rybáři.cz

Bolen dravýHodnocení Bolen dravý – kde jej hledat Bolen se vyskytuje na celém území České republiky v širších tocích cejnového pásma a ve spodní části parmového pásma. Bolen vyhledává hlubší, delší, klidnější, tažné a prosluněné úseky s...

Bolen dravý | Sportuj.com

Bolen dravý je sladkovodní ryba, se kterou se můžete setkat i v našich končinách. Patří do skupiny kaprovitých, řadí se společně cejny, parmami a dalšími druhy mezi tzv. bílé ryby.

Zbožíznalství - Bolen dravý - Milujivaření.cz

Boleni se vyskytují v tekoucích vodách a větších jezerech, žijí v hejnech. V mládí se živí drobnými živočichy, v dospělosti se stávají dravci a…

Bolen dravý

Bolen dravý (Aspius aspius) je jediným zástupcem kaprovitých ryb v Česku, který se specializuje na masitou stravu. Přesto se jedná o velmi aktivní a plachý druh.

Bolen dravý - Atlas ryb | Vranka.cz

Bolen dravý má štíhlé, protáhlé, stříbrné tělo torpédovitého tvaru, jež mu umožňuje hbitý pohyb a bleskový útok na kořist.

Bolen Dravý :: Mustang fish team

Bolen je bez diskusí dravec jak hrom.Má skvělý zrak,je výborným lovcem,jedná se i o rychlou rybu a je i dost agresivní vůči své kořisti.Přesto i když se na něj zaměříte,může se stát,že si ani neškrtnete.Důvodů je více.Prvním nejdůležitějším...

Bolen dravý recept

Bolen dravý recepty, které budete milovat. Vyberte si ze stovek receptů na Bolen dravý, které se vám budou snadno a rychle vařit.

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON