Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Amur bílý

Anotace Amur

Pochází z Číny, k nám byl dovezen v r. 1961. Obývá střední a dolní úseky řek, přizpůsobil se i podmínkám v rybnících, v melioračních kanálech a v mimopstruhových ÚN. Jeho vlastnosti, že požírá makrovegetaci, se využívá k melioraci zarostlých rybníků, ÚN apod. zvláště v teplejších oblastech. Je velmi cennou hospodářskou i sportovní rybou (z rybníků unikl do tekoucích vod). Kříží se s tolstolobcem pestrým. Průměrná váha lovených ryb se pohybuje mezi 2 – 4 kg.

Maso Amura

Jednou z ryb, která doposud nevstoupila v povědomí spotřebitelské veřejnosti je býložravý amur. Důvodem je především krátká doba existence v českých podmínkách. Amur se v českých zemích uchytil zhruba před čtvrt stoletím, takže o své místo na slunci musí teprve bojovat. Přesto je jeho bílé maso opravdovou pochoutkou. Amura můžeme buďto chytit na vlastní udici, nebo také koupit v obchodě. Z rozvojem prodeje zpracovaných chlazených ryb přichází i porcovaný amur. Půlky, podkovy a filety je možno spatřit i v našich obchodech. Vřele doporučujeme.

Recepty Amur bílý

Odkazy na recepty z amura

Zajímavé recepty na kuchyňskou úpravu amura najdete na stránkách Vareni.cz . Z receptů můžete vyzkoušet například lehký rybí pokrm - zeleninový špíz a amurem .
Recepty na přípravu amura na Vareni.cz

Maso z amura se výborně hodí ke grilování. Připravte si marinádu na grilování amura podle receptu stránek nagrilu.cz, kde najdete i další recepty na přípravu ryb na grilu.
Recept na grilovaného amura na stránkách nagrilu.cz

Lákavé rybí speciality z amura si můžete připravit podle receptů na stránkách Klatovského rybářství a.s. Vyzkoušejte recept na ragů z amura, salát z amura se zeleninou či řízky po bakoňsku.
Recepty z amura – Klatovské rybářství a.s.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

 1. Dobrý den.
  V článku amur bílý v kapitole anotace amur je uvedeno, že se kříží s tolstolobcem pestrým. Rád bych se o těchto křížencích dozvědět více. Případně bych rád viděl foto. Poraďte, děkuji. Georgián

  — Josef Georgián · 31.12.10 · #

 2. Nemohu v kramě dostat pulky kapra, rada bych si uvařila rybí polevku dopředu do mrazaku, vařím ji 15 litru, jsme velka rodina. Vnitřnosti kapří mám.

  V Tescu mi přesvědčovala prodavačka , at koupim AMURA, že je chutově velmi podobný a polevka z něj bude dobrá. Mám obavu – prosím poradte. Ono zkazit polevku z 5kg ryby , by bylo škoda a celá rodina by měla smutné Vánoce.

  Děkuji Freseová

  — Milena freseová · 9.12.13 · #

 

Odkazy k článku Amur bílý

Amur bílý – Wikipedie

Wikipedie:Jak číst taxobox Amur bílý Amur bílý se mimo svou domovinu přirozeně nevytírá, proto je jeho výskyt podmíněn umělým ...

Amur bílý (Ctenopharyngodon idella) - Atlas ryb

Amur bílý je jedním z druhů asijských kaprovitých ryb, které byly, dík výborným výsledkům dosaženým při jejich rybničním chovu ...

Česká ryba: Amur bílý

V článku amur bílý v kapitole anotace amur je uvedeno, že se kříží s tolstolobcem pestrým.

Amur bílý | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a ...

ReceptyOnLine / Atlasy a encyklopedie / Atlas sladkovodních ryb / Kaprovití (Cyprinidae) / Amur bílý

Amur bílý, okrasné jezírkové ryby, Rybydojezirka.cz

Amur bílý, nenáročná jezírková rybka, zpestřuje život v jezírku pohybem až u hladiny. Často bývá vyhledáván pro likvidaci vláknitých ...

Amur bílý | CHOV RYB Sedlnice

Amur bílý je původním druhem obývající vody na dálném východu, jež se vlévají do Tichého oceánu.

Amur bílý

Navigace: Rybářství Třeboň a.s. » Ryby prodej » Amur bílý Konec článku: Amur bílý Rubrika: Ryby prodej

Amur bílý | Naturfoto.cz

Amur bílý (Ctenopharyngodon idella) foto, obrázky, Wikipedie info, popis, referát, zajímavosti, potrava - Fotografie zvířat a fotky ...

Amur bíly - FISH Market a.s.

Amur je společností FISH Market a.s. prodáván ve formě živé tržní ryby nebo ve formě opracovaných výrobků (chlazené, mražené, uzené).

Amur bílý | Třeboň a okolí - Třeboňsko.cz

Úvodní » Rybaření a Rybářství » Amur bílý Konec výpisu článku Amur bílý, id: 5582 , rubrika: Rybaření a Rybářství Kategorie:

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON