Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Amur bílý

Anotace Amur

Pochází z Číny, k nám byl dovezen v r. 1961. Obývá střední a dolní úseky řek, přizpůsobil se i podmínkám v rybnících, v melioračních kanálech a v mimopstruhových ÚN. Jeho vlastnosti, že požírá makrovegetaci, se využívá k melioraci zarostlých rybníků, ÚN apod. zvláště v teplejších oblastech. Je velmi cennou hospodářskou i sportovní rybou (z rybníků unikl do tekoucích vod). Kříží se s tolstolobcem pestrým. Průměrná váha lovených ryb se pohybuje mezi 2 – 4 kg.

Maso Amura

Jednou z ryb, která doposud nevstoupila v povědomí spotřebitelské veřejnosti je býložravý amur. Důvodem je především krátká doba existence v českých podmínkách. Amur se v českých zemích uchytil zhruba před čtvrt stoletím, takže o své místo na slunci musí teprve bojovat. Přesto je jeho bílé maso opravdovou pochoutkou. Amura můžeme buďto chytit na vlastní udici, nebo také koupit v obchodě. Z rozvojem prodeje zpracovaných chlazených ryb přichází i porcovaný amur. Půlky, podkovy a filety je možno spatřit i v našich obchodech. Vřele doporučujeme.

Recepty Amur bílý

Odkazy na recepty z amura

Zajímavé recepty na kuchyňskou úpravu amura najdete na stránkách Vareni.cz . Z receptů můžete vyzkoušet například lehký rybí pokrm - zeleninový špíz a amurem .
Recepty na přípravu amura na Vareni.cz

Lákavé rybí speciality z amura si můžete připravit podle receptů na stránkách Klatovského rybářství a.s. Vyzkoušejte recept na ragů z amura, salát z amura se zeleninou či řízky po bakoňsku.
Recepty z amura – Klatovské rybářství a.s.

Maso z amura se výborně hodí ke grilování. Připravte si marinádu na grilování amura podle receptu stránek nagrilu.cz, kde najdete i další recepty na přípravu ryb na grilu.
Recept na grilovaného amura na stránkách nagrilu.cz

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

 1. Dobrý den.
  V článku amur bílý v kapitole anotace amur je uvedeno, že se kříží s tolstolobcem pestrým. Rád bych se o těchto křížencích dozvědět více. Případně bych rád viděl foto. Poraďte, děkuji. Georgián

  — Josef Georgián · 31.12.10 · #

 2. Nemohu v kramě dostat pulky kapra, rada bych si uvařila rybí polevku dopředu do mrazaku, vařím ji 15 litru, jsme velka rodina. Vnitřnosti kapří mám.

  V Tescu mi přesvědčovala prodavačka , at koupim AMURA, že je chutově velmi podobný a polevka z něj bude dobrá. Mám obavu – prosím poradte. Ono zkazit polevku z 5kg ryby , by bylo škoda a celá rodina by měla smutné Vánoce.

  Děkuji Freseová

  — Milena freseová · 9.12.13 · #

 

Odkazy k článku Amur bílý

Amur bílý – Wikipedie

Wikipedie:Jak číst taxobox Amur bílý Amur bílý se mimo svou domovinu přirozeně nevytírá, proto je jeho výskyt podmíněn umělým ...

Amur bílý (Ctenopharyngodon idella) - Atlas ryb

Amur bílý je jedním z druhů asijských kaprovitých ryb, které byly, dík výborným výsledkům dosaženým při jejich rybničním chovu ...

Česká ryba: Amur bílý

V článku amur bílý v kapitole anotace amur je uvedeno, že se kříží s tolstolobcem pestrým.

Amur bílý

Navigace: Rybářství Třeboň a.s. » Ryby prodej » Amur bílý Konec článku: Amur bílý Rubrika: Ryby prodej

Amur bílý | Zachytáme.cz

Amur bílý je ryba dovežená z Asije, řadí se do čeledi kaprovitých ryb.

Amur bílý | Naturfoto.cz

Amur bílý (Ctenopharyngodon idella) foto, obrázky, Wikipedie info, popis, referát, zajímavosti, potrava - Fotografie zvířat a fotky ...

Amur bílý | sRecepty.CZ

Sladkovodní kaprovitá ryba o průměrné velikosti 50-80 cm a hmotnosti až 7 kg. Původně pochází z východní Asie a Ruska, odkud byl k nám ...

Amur bílý | CHOV RYB Sedlnice

Amur bílý je původním druhem obývající vody na dálném východu, jež se vlévají do Tichého oceánu.

Amur bílý Okrasné ryby

Amur bílý se vyznačuje válcovitým protáhlým tělem, malou hřbetní ploutví, nízko posazenýma očima a malou širokou hlavou.

Amur, recepty, rybářské potřeby

Amur bílý (latinsky: Ctenopharyngodon idella - Valenciennes; slovensky: Amur biely; anglicky: Grass carp; německy: Grasskarpfen).

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON