Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Střevle potoční

Před nedávnem ještě hojný druh v pstruhových potocích a říčkách. Vlivem znečištění a úprav toků z mnoha míst vymizela. Nemá hospodářský význam, potrava pstruhů. Je řazena mezi zranitelné druhy. Postraní čáru má neúplnou.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

 

Odkazy k článku Střevle potoční

Střevle potoční – Wikipedie

Střevle potoční (Phoxinus phoxinus) z čeledi kaprovitých je drobná, obvykle asi 6 - 10 cm dlouhá ryba s velmi malými šupinami a často neúplnou postranní čárou.

Česká ryba: Střevle potoční

Před nedávnem ještě hojný druh v pstruhových potocích a říčkách. Vlivem znečištění a úprav toků z mnoha míst vymizela. Nemá hospodářský význam, potrava pstruhů. Je řazena mezi zranitelné druhy.

Střevle potoční (Phoxinus phoxinus) - ChovZvířat.cz

Střevle potoční (Phoxinus phoxinus) - Střevle potoční žije v prudce tekoucích potocích, i v horských oblastech. Dorůstá v dospělosti délky 6

Střevle potoční | plysovimikrobi.cz

Střevle potoční,

Střevle potoční od 255 Kč - Heureka.cz

Všechny informace o produktu Plyšový mikrob Střevle potoční, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Střevle potoční.

Střevle potoční | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a ...

Před nedávnem ještě hojný druh v pstruhovývh potocích a říčkách. Vlivem znečištění a úprav toků zmnoha míst vymizela. Nemá hospodářský význam, slouží však jako potrava pstruhů. Dnes je tato rybka celoročně chráněná.

Střevle potoční

Střevle potoční (Phoxinus phoxinus) z čeledi kaprovitých je drobná, obvykle asi 6 - 10 cm dlouhá ryba s velmi malými šupinami a často neúplnou postranní čárou.

Atlas ryb - Střevle potoční (Phoxinus phoxinus)

Malá pestře zbarvená rybka obývající čisté vody pstruhového a lipanového pásma.

Živé srdce Evropy: Střevle potoční — iVysílání — Česká ...

Živé srdce Evropy: Střevle potoční, Každý den zmizí z planety Země jeden živočišný či rostlinný druh. A přitom stačí tak málo. Pomozte!

Střevle potoční (Phoxinus phoxinus) - Atlas ryb - Chytej ...

Strevle-san-2.jpg Střevle potoční je drobná kaprovitá rybka preferující chladné čisté vody. Na našem území žila donedávna v obrovském počtu snad ve všech pstruhových a lipanových potocích nebo říčkách.

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON