Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Hlavatka podunajská

Je naší největší lososovitou rybou. Charakterizuje ji dlouhé válcovité tělo s protáhlou velkou hlavou a mohutnými ozubenými ústy. Nedospělé hlavatky postrádají hnědé zabarvení. Jsou stříbřité s příčnými tmavými pruhy. Žije v podhorských oblastech. Největší známý úlovek pocházel z Dunaje a vážil 52 kg. Hlavatka je pro svůj vzrůst a vynikající maso velmi cenná lososovitá ryba.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

 

Odkazy k článku Hlavatka podunajská

Hlavatka podunajská - Katalog zvířatKatalog zvířat

Hlavatka podunajská je dravá sladkovodní ryba z příbuzenstva ryb lososovitých a žije převážně v podhorských řekách, kde dorůstá vcelku úctyhodných rozměrů. U nás se dříve vyskytovala pouze v řekách povodí Moravy, kde však již vymizela a...

Hlavatka obecná – Wikipedie

Hlavatka obecná (Hucho hucho), též hlavatka podunajská, je největší evropská lososovitá ryba, obývající řeky v povodí Dunaje.

Hlavatka obecná (Hucho hucho) - Atlas ryb - Chytej.cz

Původní logika názvosloví byla taková, že se druh hlavatka obecná (Hucho hucho) dělila na evropský poddruh hlavatka podunajská (Hucho hucho hucho) a hlavatku sibiřskou známější pod označením tajmen (Hucho hucho taimen).

Hlavatka Obecná ( Podunajská ) - Hucho hucho - Místní rybářská...

Hlavatka Obecná ( Podunajská ) Největší evropská lososovitá ryba obývající širší podhorské řeky. Na našem území se vždy vyskytovala jen okrajově, dnes je ...

Hlavatka podunajská |

Hlavatka, v novém názvosloví jmenovaná podunajskou, je z nejkrásnějších a slavných příslušníků lososovitých ryb nesprávně je někdy označována „dunajským lososem“ nebo i huchem, ačkoliv její jméno je velmi pěkné a výstižné.

Hlavatka podunajská | Třeboň a okolí - Třeboňsko.cz

Hlavatka je pro svůj vzrůst a vynikající maso velmi cenná lososovitá ryba.

Fotogalerie - Hlavatka podunajská

Fotogalerie vybraného druhu ryby.

Hlavatka podunajská (Hucho hucho) - ChovZvířat.cz

Dorůstá délky až 150 centimetrů a hmotnosti do 30 kilogramů. Pronásleduje ryby i jiné vodní obratlovce. Mladí jedinci se živí také hmyzem.

Hlavatka Podunajská » Rybářský rozcestník

Hucho hucho (Linnaeus 1758) Popis: tělo má vřetenovitý tvar, na průřezu je téměř kulaté. Klínovitá hlava má velké oči a koncová ústa s ozubenými, hluboce rozeklanými čelistmi.Zuby na radličné kosti tvoří se zuby patrovými nepřerušený oblouk...

Hlavatka obecná (podunajská) | ReceptyOnLine.cz - kuchařka...

Jde o vysoce sportovně ceněný druh, patří však mezi nejohroženější druhy ryb. Průměrná váha lovených ryb je 4-6 kg, zahraniční literatura uvádí vzrůstové možnosti hlavatek na hranici 66 kg a délky 183 cm.

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON