Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Mník jednovousý

Žije skrytě ve všech pásmech vod, rybnících i ÚN. Hospodářský význam je malý. Je řazen mezi druhy vyžadující pozornost. Největší částečně zdokumentovaný úlovek byl zaznamenán na Aljašce. Měřil 180 cm a vážil 27,5 kg. Bohužel chybí údaje o místu a letopočtu. Větší aktivitu vykazuje v noci, při zakalené vodě a v zimě. Průměrná váha lovených ryb je mezi 0,30 – 0,50 kg.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

  1. Dobrý den.sháním pro přítele mníka jednovousého,chci se zeptat nevíte náhodou kde by se dal sehnat????Nevíte náhodou jestli ho nemají někde v sádkách???

    Děkuji moc Veronika

    — Veronika · 5.11.12 · #

 

Odkazy k článku Mník jednovousý

Mník jednovousý – Wikipedie

Mník jednovousý (Lota lota Linné, 1758) je sladkovodní ryba o délce až 1,2 m a hmotnosti 34 kg.[2]

Mník jednovousý | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a...

Žije skrytě ve všech pásmech vod, v rybnících i údolních nádržích. Hospodářský význam je malý. Je řazen v Červeném seznamu jako téměř ohrožený druh. Větší aktivitu vykazuje v noci, při zakalené vodě a v zimě.

Mník jednovousý (Lota lota) - Atlas ryb - Chytej.cz

Chytej.cz - internetový portál pro rybáře

Mník jednovousý :: Ryby - Vlček

Půlroček mníka jednovousého Třídění a počítání rychleného plůdku mníka /album/mnik-jednovousy/a14429268-​661932127306040-1925722686-n-jpg/

Mník jednovousý - Zoufalí Rybáři.cz

Mník jednovousý4.9 (98%) 110 hlasů Mník jednovousý – kde jej lovit Mník je ryba rozšířena po celém území, ale jen v ojedinělých lokalitách. Především ve středních a dolních úsecích pstruhových vod, kterým dává přednost.

Mník jednovousý (Lota lota) » Rybářský rozcestník

Žije skrytě ve všech pásmech vod, v rybnících i údolních nádržích. Hospodářský význam je malý. Je řazen v Červeném seznamu jako téměř ohrožený druh.

Mník jednovousý | Naturfoto.cz

Mník jednovousý (Lota lota) foto, obrázky, Wikipedie info, popis, referát, zajímavosti, potrava - Fotografie zvířat a fotky přírody - www.Naturfoto.cz

Fotogalerie - Mník jednovousý

Fotogalerie vybraného druhu ryby.

Mník jednovousý | Třeboň a okolí - Třeboňsko.cz

Konec výpisu článku Mník jednovousý, id: 5593 , rubrika: Rybaření a Rybářství Kategorie:

Mník jednovousý - Katalog zvířatKatalog zvířat

Mník jednovousý (Lota lota) patřil podle původního zařazení mezi ryby treskovité, nedávno byl ale „adoptován“ do nově vzniklé čeledi ryb mníkovitých, jejímž je u nás jediným reprezentantem a zároveň jedináčkem mezi svými, který žije ve...

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON