Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Plotice obecná

Je velmi přizpůsobivá, najdeme ji téměř ve všech typech vod s výjimkou pstruhového pásma, vyskytuje se i v rybnících, ÚN. Při nedostatku dravých ryb se přemnožuje. Je to naše nejběžnější ryba, těží se sítěmi i sportovně, je vhodnou nástražní rybkou, je potravou dravců. Kříží se s cejnem velkým, cejnkem malým, ouklejí, jesenem, tlouštěm, ostroretkou a parmou obecnou. Průměrná váha lovených ryb je mezi 0,2 – 0,3 kg.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

 

Odkazy k článku Plotice obecná

Plotice obecná – Wikipedie

Plotice obecná (Rutilus rutilus (Linnaeus, 1758)) je nedravá sladkovodní paprskoploutvá ryba z čeledi kaprovitých (Cyprinidae).

Plotice obecná | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a...

Je velmi přizpůsobivá, najdeme ji téměř ve všech typech vod s vyjímkou pstruhového pásma. Vyskytuje se i v rybnících a údolních nádržích. Při nedostatku dravých ryb se přemnožuje. Plotice obecná je naše nejběžnější ryba, těží se sítěmi i...

Plotice obecná (Rutilus rutilus) - Atlas ryb - Chytej.cz

Chytej.cz - internetový portál pro rybáře

Plotice obecná - FISH Market a.s.

Plotice obecná je lovena při výlovech třeboňských rybníků jako doplňková ryba. Často je společně s perlínem ostrobřichým označována jako bílá ryba.

Plotice obecná

Rybářství Třeboň a.s. je největším produkčním rybářstvím v ČR i v Evropě.

Plotice obecná | ZOO Chleby

ZOO Chleby - Plotice obecná

Plotice obecná | Třeboň a okolí - Třeboňsko.cz

Kříží se s cejnem velkým, cejnkem malým, ouklejí, jesenem, tlouštěm, ostroretkou a parmou obecnou. Průměrná váha lovených ryb je mezi 0,2 – 0,3 kg.

Plotice obecná |

Jednou z nejobyčejnějších ryb našich tekoucích i stojatých vod je plotice. Dosti často bývá zaměňována s perlínem. Silně kolísá a vytváří zeměpisné formy, jimž se zatím nedostalo dostatečné pozornosti.

Plotice obecná - Zoufalí Rybáři.cz

Plotice obecná1.8 (36%) 5 hlasů Plotice obecná – kde ji lovit Plotice je rozšířena téměř ve všech tekoucích vodách od lipanového pásma do cejnového pásma, i když dává přednost teplejším a klidnějším vodám v nižších polohách.

Plotice obecná (Rutilus rutilus) - ChovZvířat.cz

Plotice obecná (Rutilus rutilus) - Plotice obecná je jednou z nejhojnějších ryb ve všech řekách, ale i ve vodách stojatých. Dorůstá jen 15

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON