Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Plotice obecná

Je velmi přizpůsobivá, najdeme ji téměř ve všech typech vod s výjimkou pstruhového pásma, vyskytuje se i v rybnících, ÚN. Při nedostatku dravých ryb se přemnožuje. Je to naše nejběžnější ryba, těží se sítěmi i sportovně, je vhodnou nástražní rybkou, je potravou dravců. Kříží se s cejnem velkým, cejnkem malým, ouklejí, jesenem, tlouštěm, ostroretkou a parmou obecnou. Průměrná váha lovených ryb je mezi 0,2 – 0,3 kg.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

 

Odkazy k článku Plotice obecná

Plotice obecná – Wikipedie

V České republice je považována za tzv. plevelnou rybu, u které není zákonem stanovena nejmenší lovná míra. V České republice je tradičně dosti hojná.

Plotice obecná (Rutilus rutilus) - Atlas ryb - Chytej.cz

Chytej.cz - internetový portál pro rybáře

Plotice obecná | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a...

Plotice obecná je naše nejběžnější ryba, těží se sítěmi i sportovně, na udici. Je vhodnou nástražní rybkou, je potrava dravců.

Plotice obecná

Rybářství Třeboň a.s. je největším produkčním rybářstvím v ČR i v Evropě.

Plotice obecná | ZOO Park Vyškov

Plotice obecná - volně žijící evropská ryba; vyskytuje se na celém území ČR ve stojatých i tekoucích vodách s výjimkou horských bystřin, nejběžnější nedravá sladkovodní ryba

Plotice obecná - FISH Market a.s.

Plotice obecná je lovena při výlovech třeboňských rybníků jako doplňková ryba. Často je společně s perlínem ostrobřichým označována jako bílá ryba.

Plotice obecná | ZOO Chleby

ZOO Chleby - Plotice obecná

Plotice obecná |

Jednou z nejobyčejnějších ryb našich tekoucích i stojatých vod je plotice. Dosti často bývá zaměňována s perlínem. Silně kolísá a vytváří zeměpisné formy, jimž se zatím nedostalo dostatečné pozornosti.

Plotice obecná - Rutilus rutilus

Menší stříbrně zbarvená ryba (ploutve a oči načervenalé) žijící ve většině našich vod od lipanového pásma níže. Vyskytuje se jak ve stojatých tak teko

Plotice obecná - Zoufalí Rybáři.cz

Plotice obecná1.8 (36%) 5 hlasů Plotice obecná – kde ji lovit Plotice je rozšířena téměř ve všech tekoucích vodách od lipanového pásma do cejnového pásma, i když dává přednost teplejším a klidnějším vodám v nižších polohách.

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON