Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Parma obecná

Hojně rozšířený druh především v Parmovém pásmu, zasahuje i do sousedních pásem, výjimečně se přizpůsobí i podmínkám v ÚN. Je oblíbenou sportovní rybou. Vnitřnosti, zejména jikry a mlíčí jsou jedovaté zvláště v době tření. Největší uváděná velikost 12,75 kg, 102 cm – tato rekordní parma byla ulovena v r. 1858 v Salzbachu . Kříží se s parmou středomořskou a ploticí. Průměrná váha lovených ryb je 1 – 2 kg.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

 

Odkazy k článku Parma obecná

Parma obecná – Wikipedie

Parma obecná (Barbus barbus; L., 1758) je nedravá sladkovodní ryba z čeledi kaprovitých.

Parma obecná | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a...

Hojně rozšířený druh především v parmovém pásmu, zasahuje i do sousedních pásem, vyjímečně se přizpůsobila i podmínkám v údolních nádržích. Je oblíbenou sportovní rybou. Vnitřnoasti, zejména jikry a mlíčí jsou jedovaté zvláště v době tření ...

Česká ryba: Parma obecná

Hojně rozšířený druh především v Parmovém pásmu, zasahuje i do sousedních pásem, výjimečně se přizpůsobí i podmínkám v ÚN. Je oblíbenou sportovní rybou. Vnitřnosti, zejména jikry a mlíčí jsou jedovaté zvláště v době tření.

Parma obecná (Barbus barbus) - Atlas ryb - Chytej.cz

Chytej.cz - internetový portál pro rybáře

Fotografie parma obecná (barbus barbus) | fotoblog...

Fotografie parma obecná (barbus barbus)

Parma obecná - Zoufalí Rybáři.cz

Parma obecná5 (100%) 1 hlasů Parma obecná – kde ji lovit Parma žije v proudných úsecích parmového pásma a v proudných úsecích nížinných toků i ve značné části lipanového pásma, proniká až do spodních částí pstruhových vod.

Atlas ryb - Parma obecná (Barbus barbus)

Velká ryba s protáhlým tělem žijící v proudných úsecích na středním toku našich řek. Zdržuje se u dna, kde se živí především drobnými živočichy, vzácněji i rostlinnou potravou.

Začínáme s lovem parem (Parma obecná) | Rybáři bez...

Parma obecná (Barbus barbus). Jak chytit parmu, krmení, lokalizace a všechny podstatné informace k úspěšnému lovu parmy obecné. Lov parmy.

Parma obecná - Katalog zvířatKatalog zvířat

Parma obecná žije převážně na středních tocích našich řek s proudící vodou a dala těmto oblastem i používaný název „parmové pásmo“. Upřednostňuje proudy s tvrdým dnem v řekách i potocích, zejména v Lužnici, Svitavě, Bečvě, Dyji a Berounce ...

Parma obecná |

Je nápadně protáhlého, nízkého, válcovitého těla a hlavy (výška 5x v délce těla), z břišní strany zploštělá, jako jsou typické ryby dna tekoucích vod. Tělo je kryto středně velkými, u starších kusů ostřeji v řadách se rýsujícími šupinami.

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON