Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Sumec velký

V tekoucích vodách žije hlavně v cejnovém pásmu s členitým dnem, vyskytuje se ve stojatých vodách. Sportovně i hospodářsky cenný druh. Významný regulátor plevelných ryb. U sumců se někdy vyskytuje albinismus (chybějí pigmenty, hlavně melanin). Průměrná váha lovených ryb okolo 8 – 10 kg.

Sumčí maso je opředeno nejednou pověrou. Maso sumce není ani příliš tučné, ani není cítit bahnem, jak se v našich zemích traduje. Naopak v poslední době se čím dál častěji objevuje v obchodní síti ve zpracované formě. Sumčí filet nebo sumčí podkova jsou pochoutkou, která by dozajista obohatila i Váš jídelníček.

Recepty Sumec velký

Sumec - odkazy na recepty

Vyzkoušejte recept na rybí specialitu „Sumec dle baštýře Jardy“ podle receptu on-line kuchařky Recepty.cz
Recept na specialitu ze sumce na Recepty.cz

Recepty, jako připravit sumce na bazalce, bifteky ze sumce či česnekového sumce, najdete na rybářských stránkách „Zoufalí rybáři“.
Recepty na sumce na Zoufalirybari.cz

Recept na přípravu smaženého sumce v těstíčku – Plzeňského sumce – najdete na stránkách Klatovského rybářství.
Recept na sumce na stránkách Klatovského rybářství a.s.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

 

Odkazy k článku Sumec velký

Sumec velký – Wikipedie

Sumec velký (Silurus glanis; Linné, 1758) z čeledi sumcovitých je vedle jeseterovitých ryb největší sladkovodní rybou v Evropě. Sumec je sportovními rybáři velice vyhledávanou, byť obtížně ulovitelnou rybou, u které je nejmenší lovná míra ...

Sumec velký - Zoufalí Rybáři.cz

Sumec je nevybíravý. Sumec velký sebere vše, co je živočišného původu a je unášeno vodou. V jarních měsících používáme žížaly, později živé i mrtvé rybky, drůbeží střívka, na nudličky nakrájená játra nebo slezinu, velké pijavky i některé ...

Sumec velký | Makro.cz

Čerstvý sumec v Makro 7 dní v týdnu - detailní informace, dostupnost, recepty, návod na přípravu a jak rybu filetovat, tipy ze sortimentu, aktuální cena, akce na sladkovodní ryby.

Sumec velký | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a...

V tekutých vodách žije hlavně v cejnovém pásmu s členitým dnem, vyskytuje se i ve stojatých vodách. Sportovně i hospodářsky cenný druh, významný regulátor plevelných ryb. Průměrná váha lovných ryb je 8-10 kg.

Sumec velký | ZOO Chleby

Mladí sumci se živí zooplanktonem, dospělí ze dna filtrují drobné bezobratlé nebo loví živočichy od červů, přes žáby, hlodavce, mláďata vodních ptáků až po nejčastější ryby (byl zaznamenán i kanibalismus).

Názor: Sumec je v českých vodách přemnožený!

Sumec velký. Dominantní rybí predátor, který okupuje pomyslný vrcholek potravního řetězce. Tento dravec, zejména pak po dorostení určité velikosti, nemá v našich vodách přirozeného nepřítele.

Atlas ryb - Sumec velký (Silurus glanis)

Naše největší dravá ryba dosahující i přes 2 m délky, typická svou holou kůží bez šupin a dlouhými vousy.

Sumec velký - FISH Market a.s.

Sumec velký je největším dravcem mezi sladkovodními rybami. Jako největší ryba sladkovodních sportovních revírů je sumec velmi oblíbeným trofejním úlovkem.

Gaby Polštář Sumec velký - 115 cm | carpfood.cz

Nabízíme originální věrné plyšové polštáře vyrobené jako repliky mušlí. Potěší nejen malé i velké rybáře. Krásná měkká kopie skutečné ryby…

Rybolov ve Španělsku - sumec velký a jeho...

Sumec velký a jeho charakteristika. Víte s kým máte tu čest, když se vodou začne zmýtat obří monstrum?

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON