Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Hořavka duhová

Žije v dolních úsecích řek, tůních a starých ramenech, kde se vyskytují mlži. Bez hospodářského významu, je vhodnou nástražní rybkou. Jikry klade do škeblí, postraní čáru má neúplnou, žije v hejnech, potravu přijímá i v zimně. Její existence v povodí podmiňuje výskyt právě škeblí. Na udicích se nechytá. Používá se jako nástražní rybka, kterou rybáři získávají čeřínkováním.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

 

Odkazy k článku Hořavka duhová

Hořavka duhová – Wikipedie

Hořavka duhová ( Rhodeus sericeus; Pallas, 1776) a Hořavka duhová západní ( Rhodeus sericeus amarus), je drobná ryba z čeledi kaprovití, která se vyskytuje především v dolních úsecích evropských řek.

Hořavka duhová

Hořavka duhová (Rhodeus sericeus) a Hořavka duhová západní (Rhodeus sericeus amarus), je drobná ryba z čeledi kaprovití, která se vyskytuje především v dolních úsecích evropských řek. , která dosahuje je o dva centimetry je velmi malá, zato ...

Česká ryba: Hořavka duhová

Jikry klade do škeblí, postraní čáru má neúplnou, žije v hejnech, potravu přijímá i v zimně. Její existence v povodí podmiňuje výskyt právě škeblí.

Živa – Hořavka duhová – z parazita hostitel (Martin Reichard)

Hořavky (rod Rhodeus) jsou drobné kaprovité ryby, které kladou jikry do žaberního aparátu sladkovodních velevrubovitých mlžů (Unionidae). Rod má hlavní centrum rozšíření ve východní Asii, kde žijí asi dvě desítky druhů, ale jeden druh ...

Hořavka duhová (Rhodeus sericeus) - ChovZvířat.cz

Hořavka duhová (Rhodeus sericeus) - Hořavka duhová se vyskytuje v mírně tekoucích nebo stojatých vodách. Dorůstá jen maximálně 10

Hořavka duhová - Rhodeus amarus

Tato čilá hejnovitá kaprovitá ryba se může chovat jak ve studenovodním akvárium, tak i v zahradním jezírku. Hořavka se objevuje převážně ve stojatých

Živé srdce Evropy: Hořavka duhová — iVysílání — Česká televize

Živé srdce Evropy: Hořavka duhová, Každý den zmizí z planety Země jeden živočišný či rostlinný druh. A přitom stačí tak málo. Pomozte!

Hořavka duhová - Rybářské potřeby

Hořavka duhováHodnocení Hořavka duhová patří mezi menší sladkovodní ryby žijící v eropských vodách. Sameček je mnohem větší než samička. Maso hořavky je hořké a proto o ni dravé ryby možná kromě okouna nezavadí.

Hořavka duhová |

Hořavka je v našich vodách dosti hojná, není však všeobecně rozšířená, neboť její výskyt a rozmnožování je vázáno výskytem mlžů.

Hořavka duhová - Atlas ryb - Český rybářský svaz - MO Bechyně

Hořavka nemá stanovenu nejmenší lovnou délku.

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON