Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Hrouzek obecný

Hejnová ryba tekoucích a stojatých vod s písečným až kamenitým dnem (úkryty), je vhodnou nástražní rybkou, je potravou dravců. Kříží se hrouzkem běloploutvým. Lidové pojmenování: řízek, hřízek, řezan.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

  1. je hrouzek plevelna ryba?)

    honza66 · 23.04.10 · #

 

Odkazy k článku Hrouzek obecný

Hrouzek obecný – Wikipedie

Hrouzek obecný (Gobio gobio) je malá kaprovitá ryba s protáhle vřetenovitým tělem, dosti velkými šupinami a krátkou hřbetní a řitní ploutví. Má hnědavý hřbet s tmavými skvrnami, na bocích má fialové až modré skvrny, ústa má spodní.

Hrouzek Obecný - Pohlednice -25-RQ97 | Aukro

Denně více než 30 000 prodaných položek a každou vteřinu nové nabídky. U nás nakoupíte nebo prodáte, co potřebujete! Postaráme se o bezpečné a pohodlné obchodování.

Hrouzek obecný (Gobio gobio) - Atlas ryb - Chytej.cz

Chytej.cz - internetový portál pro rybáře

Hrouzek obecný (Gobio gobio) - ChovZvířat.cz

Hrouzek obecný (Gobio gobio) - Hrouzek obecný žije při dně potoků a řek, ale i ve stojatých vodách s kamenitým dnem nebo písčinami.

Hrouzek obecný | ZOO Chleby

— hrouzci bývají lidově nazýváni řízek, hřízek, řezan nebo podobně — umí vyskočit nad hladinu, přičemž vrtí tělem a vydává tak vrčivý zvuk — jsou prý až překvapivě velmi jemní a chutní, přesto se v kuchyni neobjevují kvůli svým malým ...

Hrouzek obecný | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a...

Hejnová ryba tekoucích i stojatých vod s písčitým až kamenitým dnem s úkryty. Je vhodnou nástražnou rybkou, oblíbená potrava dravců. Kříží se s hrouzkem běloploutvým.

Hrouzek obecný - Zoufalí Rybáři.cz

Hrouzek obecnýHodnocení Hrouzek obecný – kde ho hledat Hrouzek obecný je všeobecně rozšířený ve většině mimopstruhových vodách i v klidnějších úsecích podhorských pstruhových vodách.

Česká ryba: Hrouzek obecný

Hejnová ryba tekoucích a stojatých vod s písečným až kamenitým dnem (úkryty), je vhodnou nástražní rybkou, je potravou dravců. Kříží se hrouzkem běloploutvým. Lidové pojmenování: řízek, hřízek, řezan.

Hrouzek obecný |

Hrouzek má protáhlé, vřetenovité tělo, zespodu ploché, prozrazující rybu zdržující se převážně u dna. Hloubka těla má se k jeho délce jako 1:4,5. Ústa spodního postavení jsou vyzbrojena jedním párem vousků sahajících až k oku.

Hrouzek Obecný - Gobio gobio - Místní rybářská skupina...

Hrouzek Obecný. Menší hojná rybka s válcovitým tělem a hranatou hlavou s párem vousků. Žije zejména v tekoucích, ale i stojatých vodách s čistým písčitým ...

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON