Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Mřenka mramorovaná

Žije v potocích a říčkách pstruhového pásma, setkáváme se s ní i v průtočných rybnících. Je potravou pstruhů. Bez hospodářského významu.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

  1. Mřenka mramorovaná přežije i bez krmiva, ale musí tam být hodňe rostlin.

    — adam · 16.01.10 · #

 

Odkazy k článku Mřenka mramorovaná

Mřenka mramorovaná – Wikipedie

Mřenka mramorovaná (Barbatula barbatula; L., 1758) je drobným druhem ryb žijících v Česku. Dříve byla poměrně hojná, ale v důsledku znečišťování toků její početnost výrazně poklesla.

Atlas ryb - Mřenka mramorovaná (Noemacheilus barbatulus)

Drobnější sekavcovitá rybka s dokonalým krycím zbarvením obývající čisté tekoucí vody.

Mřenka mramorovaná - Barbatula barbatula

Rybka vhodná do studenovodního akvária. Při vyšších teplotách strádá a často je napadena nemocemi. Při dostatečném krmení si rostlin nevšímá. Vyžaduje

Mřenka mramorovaná (Barbatula barbatula) - Atlas ryb ...

Chytej.cz - internetový portál pro rybáře

Mřenka mramorovaná |

Plynový měchýř mřenky je zakrnělý jako u mnohých ryb vázaných pobytem jen ke dnu, a nepotřebujících tudíž plně rozvinuté schopnosti vznášet se v různých vrstvách vodních. Zadní oddíl měchýře zcela chybí, přední, podobně jako u ostatních ...

Mřenka mramorovaná | ReceptyOnLine.cz - kuchařka ...

Mřenka mramorovaná má protáhlé, válcovité tělo se zploštelou hlavou, ústy postavenými ve spodní části hlavy, má 6 vousků. Oko umístěné v horní části hlavy, pod okem nemá žádné trny, čímž se liší do piskoře, sekavčíka i sekavce.

Mřenka mramorovaná

Mřenka mramorovaná je názorným příkladem tzv. bentických ryb, které se nedovedou pohybovat trvale mezi hladinou a dnem jako většina ostatních ryb, nýbrž jen zdánlivě bezmocně poskakují po dně.

Mřenka mramorovaná 5-7 cm

Mřenka mramorovaná ( Barbatulla barbatulla ) je drobná rybka s protáhlým válcovitým tělem, dlouhým asi 10-18 cm. Kolem úst má šest vousků. Má typické ochranné zbarvení - mramorování.

Česká ryba: Mřenka mramorovaná

Mřenka mramorovaná má protáhlé, válcovité tělo se zploštelou hlavou, ústy postavenými ve spodní části hlavy, má 6 vousků. Oko umístěné v horní části hlavy, pod okem nemá žádné trny, čímž se liší do piskoře, sekavčíka i sekavce.

Mřenka mramorovaná - Rybářské potřeby

Mřenka mramorovanáHodnocení Mřenka mramorovaná

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON