Český kapr.cz - home page
Česká ryba » ryby

Střevle potoční

Před nedávnem ještě hojný druh v pstruhových potocích a říčkách. Vlivem znečištění a úprav toků z mnoha míst vymizela. Nemá hospodářský význam, potrava pstruhů. Je řazena mezi zranitelné druhy. Postraní čáru má neúplnou.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

 

Odkazy k článku Střevle potoční

Střevle potoční – Wikipedie

Střevle potoční (Phoxinus phoxinus) z čeledi kaprovitých je drobná, obvykle asi 6 - 10 cm dlouhá ryba s velmi malými šupinami a často neúplnou postranní čárou.

Česká ryba: Střevle potoční

Před nedávnem ještě hojný druh v pstruhových potocích a říčkách. Vlivem znečištění a úprav toků z mnoha míst vymizela. Nemá hospodářský význam, potrava pstruhů. Je řazena mezi zranitelné druhy.

Střevle potoční od 255 Kč - Heureka.cz

Všechny informace o produktu Plyšový mikrob Střevle potoční, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Střevle potoční.

Střevle potoční | plysovimikrobi.cz

Střevle potoční,

Střevle potoční (Phoxinus phoxinus) - ChovZvířat.cz

Střevle potoční (Phoxinus phoxinus) - Střevle potoční žije v prudce tekoucích potocích, i v horských oblastech. Dorůstá v dospělosti délky 6

Střevle potoční - Atlas ryb - Český rybářský svaz - MO...

V poslední době však rychle mizí z našich vod. Je totiž citlivá na jejich čistotu. Nepatří k rybám, které jsou schopny se přizpůsobit zhoršené kvalitě vody. Jsou známé případy, kdy se střevle již nikdy neobjevila ve vodách, které byly třeba ...

Střevle potoční | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a...

Před nedávnem ještě hojný druh v pstruhovývh potocích a říčkách. Vlivem znečištění a úprav toků zmnoha míst vymizela. Nemá hospodářský význam, slouží však jako potrava pstruhů. Dnes je tato rybka celoročně chráněná.

Střevle potoční (Phoxinus phoxinus) - Atlas ryb - Chytej...

Strevle-san-2.jpg Střevle potoční je drobná kaprovitá rybka preferující chladné čisté vody. Na našem území žila donedávna v obrovském počtu snad ve všech pstruhových a lipanových potocích nebo říčkách.

Rybí karneval na našich tocích. Buďte svědky tření...

Střevle potoční je malá kaprovitá rybka, jejíž délka se nejčastěji pohybuje okolo šesti až 10 centimetrů. Tento druh ryby se dožívá asi pěti let. Tělo rybičky je protáhlé a má válcovitý tvar, přičemž ho pokrývají velice drobné šupinky.

Střevle potoční - Phoxinus phoxinus

Čilá, malá, pestře zbarvená rybka žijící ve vodách pstruhového a lipanováho pásma. Vzácně se může vyskytnout i ve stojatých vodách velkých řek. Její v

Štika obecná

Candát

Sumec

Náš tip

Rubrika ryby

.::.
www.ceskaryba.cz - 2009 :: Webdesign ODEON